بهتر است مبل را با فرش ست کنیم یا با پرده؟

بهتر است مبل را با فرش ست کنیم یا با پرده؟

بهتر است مبل را با فرش ست کنیم یا با پرده؟

یکی از موارد اساسی که باید در هنگام خرید لوازم و وسایل دکوراسیون خانه به آن توجه ویژه داشته باشیم، هارمونی و انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای تمام جزییات و لوازم منزل است.

 درانتخاب هارمونی رنگ مناسب برای مبلمان و ست کردن آن با سایر وسایل موجود در فضای داخلی منزل همواره این موضوع چالش برانگیز بوده است که حل آن نیاز به این دارد که نکات و ترفندهای دکوراسیون داخلی را بدانیم؛

پس در این مطلب همراه ما باشید.

 

رنگ مبل را با کدام وسیله منزل ست کنیم؟!

اگر بخواهیم ازست کردن رنگ مبل با سایر وسایل منزل صحبت کنیم، باید به نزدیک ترین وسایلی که در اطراف مبلمان شما وجود دارد اشاره کنیم، برای نمونه اولین گزینه و پر طرفدارترین لوازمی که برای هماهنگی با مبلمان انتخاب می شود، فرش و پرده است که معمولا همجوار با مبلمان شما قرار دارد. پس در قدم اولی می توانید یکی از لوازم را برای ست کردن با مبلمانتان انتخاب کنید، اما سوال اینجاست کدام وسیله برای ست کردن رنگ مبل با آن ها مناسب تر است، فرش یا پرده؟

 

ست کردن مبل با فرش و پرده

قوانین ست کردن رنگ مبل با فرش

یکی از مهمترین اصول ست کردن مبل و فرش توجه به رنگ انتخابی مبلمان و یا کوسن های آن هاست. به طور مثال اگر مبلمان شما دارای رنگ های گرم و نسبتا تند است پس فرش انتخابی شما باید دست کم از رنگ های خنثی و با تناژ ملایم تری از رنگ مبلمان باشد. همچنین اگر مبلمان انتخابی شما دارای طرح های نسبتا شلوغ است، فرش انتخابی شما باید حتما ساده انتخاب شود.

 

اصول ست کردن رنگ مبل با پرده

یکی دیگر از راه های ست کردن مبلمان با سایر لوازم منزل، ست کردن رنگ مبل با پرده است که به عنوان یکی از اصولی ترین قواعد دکوراسیون منزل به شمار می رود. برای ست کردن مبل و پرده استفاده از ترکیب رنگ کوسن ها و یا انتخاب جنس و طرح پارچه ای هماهنگ با مبل و کوسن برای پرده به خصوص والان آن توصیه می شود.

 

 

ست کردن رنگ مبل با فرش یا پرده 

به طور کلی نمی توان برای ست کردن لوازم و منزل قانون مشخصی وضع کرد، به خصوص در رابطه با مبلمان که عنصر اصلی و کلیدی فضای خانه محسوب می شوند، بنابراین بهتر است با توجه به فضای داخلی تان، مدل و طرح و رنگ مبلمانتان، و جزییاتی مانند ابعاد و متراژ فضایی یکی از موارد را برای ست کردن رنگ مبل و پرده خود انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که می توانید مبل خود را همزمان با فرش و پرده همانگ کنیدو ظاهر دلچسب تری برای فضای داخلی تان به وجود آورید.

 

ست کردن رنگ مبل با فرش و پرده

 

برای ایجاد هارمونی بهتر در فضای داخلی تان بهتر است قبل از خرید هر وسیله ای مدل های متنوع ست کردن رنگ مبل با فرش و یا پرده را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب ترین هارمونی را برای دکراسیون داخلی منزلتان انتخاب کنید .

About the author

پست های مرتبط

انتخاب پارچه رو مبلی مناسب برای انواع مبلمان

انتخاب پارچه رو مبلی برای انواع مبلمان

یکی از راههایی که می توانیم دکوراسیون منزلمان را تغییر...

چگونه پارچه مبلی مخملی را تمیز کنیم؟

چگونه پارچه های مبلی مخملی را تمیز کنیم؟

احتمالا دچار این مسئله  شده اید که ندانید مبل‌هایی که...

نکته هایی که قبل از شستن مبل پارچه ای باید رعایت کنیم

چند نکته برای تمیز کردن و شستشوی مبل پارچه ای...

نظرتان را بنویسید